تبلیغات
 وب لژیون مسافر محمد حسین آرندیان (عروج) - در باب دستور جلسه هفتگی : وادی یازدهم و تاثیر آن روی من
به نام اولین عاشق که اوست
در باب دستور جلسه هفتگی : وادی یازدهم و تاثیر آن روی من
به قلم کمک راهنما مسافر محمد حسین آرندیانآب با جوشش زیاد از چشمه سرازیر می شود ودر مسیرخود موانع رایکی یکی از میان برمی دارد تا خود را به اقیانوس برساند درانسان هم این موضوع کاملا صادق است ، اگر انسان با کاوش در دنیای علم  به منابع قوی و مفید در جهت دانائی دست پیدا کند و جایگاه خود را از نظر ظاهری و باطنی به طرف کارهای ارزشمند سوق دهد آنگاه انرژی او افزایش می یابد


  در خلقت  تاریکی ها از درون روشنائی ها پدیدارمی گردد و نور از درون ظلمت آشکار می شود . بدی وخوبی هیچ گاه از بین نمی روند .گاهی  خوبی نور خود را انعکاس می دهد و گاهی بدی و ظلمت پرده ای بر روی نور می کشد . شیطان  مامورشد که انسان را از مسیرش منحرف کند و کاری کند که انسان از فرامین قدرت مطلق سرپیچی کند ؛چون می دانست انسان موجودی است که با اختیار کامل خلق شده است. یعنی حق انتخاب یا گزینش راه خود را دارد . اهریمن فقط از طریق القاء والهام می توانست انسان را دعوت به ضد ارزش ها بنماید . چون انسان دارای  دو صفت است : یکی خوبی  و دیگری بدی  . 

تعادل خود یک قانون است ولی افراط و تفریط ، خواست اهریمن است .

 به همین سبب او می تواند آدمی را از طرف نور به تاریکی سوق دهد . در چنین حالتی نیروهای منفی کار خودشان را آغاز می نمایند ودروغ ، کینه ، ترس ، دشمنی ، حسادت ، خیانت و ....  جایگاه خود را با شجاعت دوستی  ، محبت ، عوض خواهد کرد . در چنین زمانی  الهامات خیر ومثبت جاری نمی شود .

ما برای اینکه بتوانیم از این مرحله عبور کنیم  طبیعت  را الگوی خود قرار می دهیم . اگر به چشمه های آب در طبیعت نگاه کنیم   در جاهایی که یخچال های طبیعی  انباشته از برف است و در قسمت های مرتفع قرار گرفته است به دلیل سطح ارتفاع ، آب با جوشش زیاد از چشمه سرازیر می شود ودر مسیرخود موانع را یکی یکی از میان برمی دارد تا خود را به اقیانوس برساند .درانسان هم این موضوع کاملا صادق است ، اگر انسان با کاوش در دنیای علم  به منابع قوی و مفید در جهت دانائی دست پیدا کند و جایگاه خود را از نظر ظاهری و باطنی به طرف کارهای ارزشمند سوق دهد، آنگاه انرژی او افزایش می یابد.

 به طور مثال شخصی که مواد مخدر مصرف می کند زمانی که  به کنگره می آید درهمان بدو ورود تغییری در او بوجود می آید و به مرور زمان با آموزش وخدمت جایگاه خود را ارتقاء می دهد واین تغییر جایگاه دراو انرژِی پدید می آورد و اعتماد به نفس او بالا می رود تا به امنیت برسد .حال اگر بعداز مدتی این شخص از تلاش خود دست بردارد آنگاه جایگاهی را که تا کنون بدست آورده یکی یکی از دست داده و این فرایند باعث می شود انرژی در جهت منفی وارد عمل شود و اورا به جای اینکه به نقطه امنی برساند به ورطه سقوط  که خود باعث آن شده است هدایت کند  .پس نتیجه می گیریم انسان برای اینکه دائم در حال صعود باشد بایستی همیشه درحال تلاش برای کسب دانائی و تزکیه و پالایش و بازپرداخت بدهی های خود باشد . انسان هم می تواند مانند چشمه پویا ودرحال حرکت باشد . 

واما رود خروشان می داند که درمسیر خود پیچ وخمهای زیادی وجود دارد و باید تخته سنگ های زیادی را کنار بزند تا به اقیانوس برسد، انسان مانند رود خروشان باید  ازمشکلات و سختی ها   آرام آرام   عبور کند . دراین مسیر از نیروهای منفی به عنوان مکمل در جهت صراط مستقیم استفاده نماید ، پس باید بدون ترس مشکلات را با تفکر سالم حل نماید  تا در نهایت به مانند رودخروشان که در دریا به آرامش می رسد انسان هم   به مرز امنیت  و آرامش برسد .


 با تقدیم احترام کمک راهنما مسافر محمد حسین ارندیانتاریخ : شنبه 24 مهر 1395 | 11:59 ب.ظ | نویسنده : محمد حسین آرندیان | نظرات