تبلیغات
 وب لژیون مسافر محمد حسین آرندیان (عروج) - گزارش جلسه پنج شنبه 95/02/30 با استادی راهنمای لژیون

به نام قادر یکتا

         

   روز پنج شنبه 95/02/30 هشتمین جلسه از دورنهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60

       شعبه شیخ بهایی با نگهبانی مسافر بهزاد، استادی مسافر محمد حسین آرمندیان ودبیری  مسافرمجتبی        

 با دستور جلسه : که چی ؟  

راس ساعت 17اغاز به کار نمود

در موضوع اعتیاد یک نکته نهفته است : برای چه می خواهیم اعتیاد را درمان کنیم ؟؟ در ابتدا در ذهن به وجود می اید که درباره این فرایند درست نظر می دهیم یا اشتباه . مسئله مهمی که اینجا وجود دارد اگاهی , معرفت و شناخت است که در طول درمان با استفاده از منابع خوبی که در اینجا وجود دارد باید ان را به دست اوریم . منابعی که ما در کنگره داریم نه تنها در هیچ جای ایران بلکه در هیچ جای دنیا وجود ندارد . ما باید با رجوع به این منابع بتوانیم جواب که چی ؟ ها را بدهیم....   

سخنان استاد :
من در ابتدا مقدمه ای در باره دستور جلسات سالیانه که افراد برای درمان و رهایی از انها استفاده می کنند صحبت می کنم و سپس که چی ؟ . در کنگره 60 سالی 52 دستور جلسه داریم که هر کدام به نوعی از اهمیت به سزایی برخوردار است .این دستور جلسات کلماتی ساده و قابل فهم برای همه افراد چه تحصیل کرده و چه کم سواد است . مثل که چی ؟  که از دو کلمه ساده تشکیل شده ولی در عین حال عمیق است . در واقع زندگی بشر در طول حیات به جوابی که به این سوال می دهند  بستگی دارد .
ما روی گفتار ضعیف هستیم  به جلسه می اییم تا بتوانیم درست صحبت کنیم و از ترس عبور کنیم .اگر در جلسات حضور پیدا نکنیم , مشارکت نکنیم , به خواسته خود نمی رسیم  . در هر کاری باید از کم شروع کنیم تا به نقطه بالاتر برسیم . یا کسانی که ساعت4:30 در کنگره هستند و ابتدای جلسه حضور دارند به خصوص 14 ثانیه سکوت ابتدای جلسه که اندیشه خود را به پرواز در می اورند قطعا بهتر موفق می شوند و به تعادل نسبی می رسند . همیشه پیدایش انسان به عنوان یک پرسش در ذهن بشر بوده است و به تضاد هایی در ذهن خود پاسخ داده تا به بشر امروزی تبدیل شده است . که چی غذا بخورم ؟ که چی از چراغ قرمز عبور نکنم ؟ و ....انسان اگر به این دلایل دست پیدا نکند و نداند که چرا از چراغ قرمز عبور نکند به هدف خود نزدیک نمی شود .
حال می تواند این هدف مثبت باشد یا منفی . که چی مواد بکشم ؟! که چی مواد نکشم ؟!تمام اینها در ذهن انجام می گیرد . در وادی اول می خوانیم که برای پیدا شدن یا خلق شدن اول یک فکر به وجود می اید , سپس تصویر پیدا می شود . تصویری که هم می تواند زیبا باشد هم زشت . هم خوب باشد هم بد . هر فکری دچار یک تضاد درون خود است .
اقای مهندس در سی دی که چی ؟ می فرمایند : انسان دو مشاور دارد . یک مشاوری که انسان را به کارهای خوب هدایت می کند و مشاوری که انسان را به کارهای اشتباه سوق می دهد . 


   استاد در پایان فرمودند:
در موضوع اعتیاد یک نکته نهفته است : برای چه می خواهیم اعتیاد را درمان کنیم ؟؟ در ابتدا در ذهن به وجود می اید که درباره این فرایند درست نظر می دهیم یا اشتباه . مسئله مهمی که اینجا وجود دارد اگاهی , معرفت و شناخت است که در طول درمان با استفاده از منابع خوبی که در اینجا وجود دارد باید ان را به دست اوریم . منابعی که ما در کنگره داریم نه تنها در هیچ جای ایران بلکه در هیچ جای دنیا وجود ندارد . ما باید با رجوع به این منابع بتوانیم جواب این که چی ؟ ها را بدهیم . که چی ما نماز می خوانیم ؟ چون ذکر خدا باعث می شود ما از ضد ارزش ها دوری کنیم و این به دست نمی اید مگر با شناخت و اگاهی .  ما باید اگاهی خود را بالا ببریم تا بدانیم اعتیاد چه بلایی بر سر ما اورده . در سوء مصرف یا ابتدای درمان این که چی ؟ ها سراغ ما می اید . یک ندایی در درون ما می گوید چرا بکشم و ندایی دیگرمی گوید  چرا نکشم ؟؟ وقتی این نداها در درون ما به وجود می اید روح , انسان را به عبور از سختی ها بشارت می دهد و ندایی دیگر که برو بکش ! بعد به راحتی این کار را کنار می گذاری .اگر اگاهی وجود نداشته باشد قطعا ندای دوم پیروز می شود ولی با وجود اگاهی بازی ذهن را می بریم . اگر اگاهی وجود نداشته باشد نفس اماره عقل را از دور خارج می کند . 
پس باید بدانیم برای هر کاری که می خواهیم انجام دهیم دلیل انرا برای خود روشن کنیم . این همان که چی ؟است که به دنبال جواب ان هستیم و تا به ان دست پیدا نکرده ایم به بیراهه رفته و از محدوده ی خود خارج می شویم .


منبع وب شعبه شیخ بهایی


طبقه بندی: گزارش کارگاههای اموزشی، 
تاریخ : یکشنبه 25 مهر 1395 | 12:02 ق.ظ | نویسنده : محمد حسین آرندیان | نظرات